Infrapuna ja PV

Infrapuna kütteseade ja päikeseenergia. Kas säästev kütmine elektrienergiaga on tegelikult võimalik?

Infrarotheizung Photovoltaik Stromspeicher

Elektri kasutamine kütmiseks oli pikka aega ebaefektiivne ja kallis. Kuid taastuvate energiaallikate levikuga hakkab fossiilsete kütuste asendamine ja kodude kütteviiside muutmine olema mõistlik. Päikeseenergia, akude ja kõrgtehnoloogiliste infrapunakütteseadmete kombinatsioon on energiatõhus süsteem, mis teeb just seda. Kuigi me püüame juba praegu asendada süsinikdioksiidi eraldavaid autosid elektriautodega kütte valdkonnas, jääme me siiski oma vanade viiside juurde. Paljud väidavad, et elektrienergiaga kütmine on liiga kallis, mistõttu me jääme fossiilsete kütuste juurde. Kuid kasvava nõudluse tõttu saavad fossiilsed kütused lõpuks otsa. Kas siis infrapunakütteseadmete ja taastuvenergia kasutamine on tegelik alternatiiv, mis on ka kuluefektiivne?

Kuidas saame infrapunakiirguse abil rakendada säästvat energiakontseptsiooni?

Infrapuna kütteseadmed kasutavad soojuse tootmiseks elektrit. Kaug-infrapunaseade soojendab seinu ja esemeid otse, mis seejärel annavad soojuse aeglaselt tagasi ruumi. See teebki need nii tõhusaks. Seega ei ole üks kWh, mida tarbib infrapunaküte, sama mis üks kWh, mida tarbib konvektsiooniküte. Te tunnete end soojana madalama õhutemperatuuri juures, nii et infrapunakütteseadmete puhul peate tegelikult vähem kütma. Kui me kombineerime need energiatõhusad infrapunakütteseadmed päikesesüsteemiga, loome keskkonnasõbraliku energiakontseptsiooni.

See jätab meile kaks võimalust:

1. saate sõlmida oma energiapakkujaga lepingu, mis tagab 100% taastuvatest energiaallikatest toodetud energia.

2. te investeerite oma päikese- või tuulesüsteemi. See valik sõltub teie asukoha tuule või päikese hulgast, kuid enamikus asustatud kohtades ei ole väikesed tuuleturbiinid tõhus lahendus.

Kui kombineerite oma fotogalvaanilise süsteemi akuga, saavutate sõltumatuse oma energiapakkujast ja saate toodetud elektrienergiat tõhusamalt kasutada.

Infrarotheizung Photovoltaik Stromspeicher

Kuidas toimib infrapuna, päikesesüsteemi ja aku kombinatsioon?

Päikesesüsteem toodab elektrit, mida kasutavad teie elektriseadmed ja infrapunaküte. Samal ajal laetakse akusid, et anda energiat öösel või vihma korral. Aku aitab teil kasutada võimalikult palju päikesesüsteemi toodetud energiat. Kui akud on laetud ja teil on toodetud energia ülejääk, suunatakse see elektrivõrku ja te saate oma energiapakkujalt hüvitist (soodustariif). Ainult siis, kui teie akud on tühjad ja teie fotogalvaanilise süsteemi toodetud energiast ei piisa teie vajaduste katmiseks, ostate elektrivõrgust elektrienergiat. Selline ülesehitus võimaldab, et teie päikesesüsteemist suvel saadav kasum võib tegelikult rahastada suurt osa teie küttekuludest talvel.

Infrapunakütteseadmed ja päikeseenergia: kas see on kulutõhus?

See energiakontseptsioon võib olla kuluefektiivne nii uutes kui ka olemasolevates hoonetes. Kui teil on juba PV-süsteem katusel, on infrapunaküte ja energiasalvestus enamasti fantastiline lahendus, kui soovite oma küttesüsteemi asendada. Mõnes riigis, näiteks Saksamaal (2009-2011 ehitatud PV-süsteemid), saate lisaks soodustariifile ka toetust teie päikesesüsteemi poolt toodetud omatarbitud energia eest. Isetarbitud elektrienergia koguse suurendamiseks on rahaliselt arukas kasutada elektrienergiat kütmiseks. Kuid isegi kui te kavatsete oma uude koju lihtsalt päikesesüsteemi paigaldada, on infrapunaküte koos päikeseenergia ja akuga paljudes riikides odavam kui fossiilsete kütuste, näiteks gaasi kasutamine. Et näidata teile päikeseküttega ja gaasiküttega kombineeritud infrapunakütteseadmete kulude võrdlust, vaadake palun seda arvutust, mille koostasime Saksamaa ja Austria kohta, kus me jaotame investeerimis-, hooldus- ja tarbimiskulud 20 aasta jooksul.

Kütmine päikeseenergiaga. Kas mitte ainult suvel ei paista päike?

Väide, et päikesepaneeliga saab energiat toota ainult suvel ja talvel tuleb osta elektrit isegi tavalise majapidamise tarbimiseks, ei ole päris õige. Loomulikult on ebarealistlik väita, et sellistes piirkondades nagu Saksamaa ja Austria saab selle kontseptsiooniga saavutada täielikku energiasõltumatust, kuid kriitikud ei arvesta sellega, et nendes kohtades on kütteperiood aastas umbes 180 päeva, millest suur osa langeb päikesepaistelisele kevad- ja sügisajale, mil päikesesüsteem suudab toota piisavalt energiat. Ja just nende aastaaegade tõttu on PV ja infrapuna investeeringul väga palju mõtet.

Võtke meiega või ühega meie edasimüüjatest juba täna ühendust, et saada oma kodu või ettevõtte jaoks kalkulatsioon. Teeme tihedat koostööd mitmete päikeseenergia paigaldajatega ja näitame teile hea meelega, kuidas saate parandada oma süsinikujalajälge, säästes samal ajal tegelikult raha kütte pealt!